DFB-Pokal: Bayern Monachium słabo wygrywa z Dürenem

Jérôme Boateng (FC Bayern), o dts
W meczu wyrównawczym pierwszej rundy Pucharu DFB, klub z piątej ligi 1. FC Düren przegrał 0: 3 z Bayernem Monachium na Allianz Arena i przegapił wielką sensację.

Rekordowi mistrzowie Niemiec musieli najpierw trochę pogodzić się z jedenastką z wieloma nowymi. Więc rażący słabszy finiszował w pierwszej minucie, ale Nübel był w stanie łatwo złapać główkę Brasnica.

Ale nawet w następstwie wyraźna różnica klas na boisku była ledwo zauważalna. Dopiero w 18. minucie Choupo-Moting miał pierwszą dużą okazję z bliskiej odległości, ale Jackmuth mocno sparował stopą. Rhinelander przeszkadzał Bayernowi dużym wysiłkiem już w trakcie przygotowań, ale został w tyle w 24. minucie, kiedy Choupo-Moting przepchnął piłkę obok bramkarza po podaniu Sarra. Po nieudanym podaniu Jackmutha Kameruńczyk został sfaulowany w polu karnym, a Müller podwyższył w 36. minucie rzut karny na dole po lewej.

W drugiej połowie Monachium miał akcję w dużej mierze pod kontrolą, ale wielką szansę miał dopiero w 56. minucie, kiedy Choupo-Moting zawiódł po podaniu Costy do Jackmutha. W 63. minucie były zawodnik PSG podniósł się nad bramkarzem Düren, ale Pütz kierował urządzeniem do gry z linii. W 64. minucie Musiala uderzył w prawy słupek zewnętrzny po mocnym solo z bliskiej odległości. W 75. minucie Choupo-Moting strzelił drugiego gola, wykonując lewy łuk centralnie z 17 metrów.

W 84. minucie bramkarz piątej ligi przeleciał obok rzutu rożnego i zaskoczony Martinez uderzył głową w lewy słupek. Ostatecznie Bayern Monachium wygrał z dzielnym Dürenerem, nijakim, ale generalnie suwerennym i jest w drugiej rundzie Pucharu DFB.